Veterinārā klīnika Ķengaragā, Lokomotīves ielā 100, Rīgā, 67-188-766

09
Jan

0
Veterināru ieteikumi: Kā pareizi barot suni?

Veterināru ieteikumi: Kā pareizi barot suni?

Veterinārija attīstās ļoti strauji, un šodien rūpes par mūsu mājdzīvniekiem ievirzās aizvien profesionālākā līmenī. Ja mēs agrāk uzskatījām, ka veterinārā aptieka ir nepieciešama vienīgi tādos gadījumos, kad mājdzīvnieks ir saslimis vai ir veicama kārtējā vakcinācija, tad pašlaik veterinārā klīnika un veterinārā aptieka aizvien biežāk kalpo par konsultēšanās vietu saistībā ar rūpēm par mūsu vismazākajiem draugiem. Šajā rakstā mēs centīsimies sniegt dažus noderīgus padomus par mājdzīvnieku barošanu, kuru ievērošana ļaus mums izvairīties no veterinārās klīnikas un aptiekas apmeklējumiem.

Padoms Nr. 1: Mājdzīvniekam vienmēr jābūt pusbadā!

Bads mājdzīvniekiem ir mazāk bīstams nekā pārēšanās. Lai noteiktu optimālu porcijas apmēru sunim, ir jāpaseko viņam līdzi. Ja suns nav izēdis visu barību, ko Jūs esat iedevuši, tad nākamajā barošanas reizē šī porcija jāsamazina par tik, cik suns nav apēdis. Veterinārija to praksē jau aktīvi pielieto, jo tieši šāda pieeja ļauj samazināt veterinārārsta apmeklējumus.

Padoms Nr. 2: Nelaidiet suni pie galda!

Tā pārtika, kas ir veselīga un iecienīta cilvēku ēdienkartē, ne vienmēr izrādīsies veselīga jūsu sunim. Maize un miltu izstrādājumi ir pilnībā jāizslēdz no suņa pārtikas. Veterinārija kopumā ļoti rūpīgi attiecās pret dzīvnieku uzturu, miltu izstrādājumi noslogo kuņģa un zarnu trakta darbību, un lai to normalizētu, ir jāvēršas pēc palīdzības veterinārajā aptiekā, varbūt pat klīnikā. Kompānija „Klivet” iesaka sekot līdzi suņa uzturam un neradīt papildus problēmas.

Padoms Nr. 3: Ne visi dabiskie pārtikas produkti ir veselīgi mājdzīvniekiem!

Daudzi mājdzīvnieku saimnieki uzskata, ka, ja viņi savus mīluļus baro vienīgi ar dabiskas izcelsmes produktiem, tad šāds uzturs pilnībā garantēs dzīvniekiem labu veselību. Šāda pieeja jau savos pamatos ir nepareiza, jo ne visa dabiskā pārtika ir veselīga mājdzīvniekiem. Galvenokārt jāseko līdzi tam, lai suņa uzturā netiktu iekļauta cūkgaļa, kā arī subprodukti, suni nedrīkst lutināt arī ar sieru.

Ievērojot šos visus padomus, jūs palīdzēsiet saviem mājdzīvniekiem saglabāt veselību un izvairīties no veterināro aptieku un klīniku apmeklējumiem. Sekojiet līdzi sava mājdzīvnieka veselībai – ievērojiet barošanas noteikumus!