Veterinārā klīnika Ķengaragā, Lokomotīves ielā 100, Rīgā, 67-188-766

09
Jan

0
Kā uzzināt, ka jūsu suns slikti dzird?

Kā uzzināt, ka jūsu suns slikti dzird?

Ķīniešu gudrība vēsta, ka ražas novākšana sākas brīdī, kad iestāda dēstu. Izvairīties no problēmām, kas saistītas ar četrkājainā drauga iedzimtu kurlumu, var brīdī, kad izvēlaties kucēnu. Parasti kucēnus pārdod pēc atšķiršanas no mātes, kas notiek ne agrāk kā divu mēnešu vecumā, kad šī iedzimtā kaite jau ļauj sevi manīt. Jāņem vērā, ka tāda iedzimtība kā albīnisms (balta apmatojums krāsa savienojumā ar gaiši zilām acīm) arī var būt pazīme iespējamam potenciāli iedzimtam kurlumam, taču ne obligāti. Augošam un pieaugušam sunim palielinās risks saslimts ar ausu iekaisumu. Jebkurā gadījumā, izvēloties kucēnu, īpaša uzmanība jāvelta, nosakot pazīmes, kas liecina par minētajām problēmām. Uzmanīgi pārbaudiet kucēna, kurš jums iepaticies, dzirdes asumu: vai nav pazīmes, kas liecina par ausu iekaisumu?

Kas liecina, ka sunim pasliktinājusies dzirde?

Pastāv dažas pazīmes, kas liecina, ka sunim pasliktinās dzirde:

  • kad suns ir nomodā, tas nereaģē uz savu vārdu vai svešām, nedzirdētām skaņām;
  • troksnis nespēj pamodināt aizmigušu suni;
  • suns nereaģē, ja tam ārpus suņa redzes lauka un pretēji vēja virzienam, kāds tuvojas – vai tas būtu cilvēks, cits suns, vai arī auto;
  • samazinās kustību aktivitāte;
  • dzīvnieks kļūdās, izvēloties virzienu, no kura atskanējusi kāda skaņa;
  • suns apjūk, nokļūstot svešā vietā, kļūst bezpalīdzīgs.

Ja suns ir kļuvis kurls…

Dzirde ir viena no suņa svarīgākajām maņām, kuras funkcija ir nodrošināt dzīvnieka izdzīvošanu. Protams, ka šī funkcija netiek pildīta, ja skaņa netiek uztverta pietiekami skaidri un asi. Kurls suns var nesadzirdēt tuvojošos mašīnu, nedzirdēt saimnieka komandas, nepareizi uztvert cita suņa rūcienu… Taču suns, kļuvis kurls, piemērojas citādi orientēties apkārtējā vidē. Šeit var palīdzēt arī saimnieks un īpaša apmācība. Sliktāk kurlumam piemērojas veci suņi, jo veciem suņiem vienlaicīgi pasliktinās arī citu maņu orgānu darbība. Vislielākās problēmas šādos gadījumos rodas, ja sunim jāpiemērojas jaunai dzīves vietai, kur dzīvniekam vide ir sveša. Lai pierastu pie jaunajiem apstākļiem nepieciešams samērā ilgs laiks.